Радио Милева

Сања Кужет му посвети емотивна порака на колегата Војо!

Сања Кужет му посвети емотивна порака на колегата Војо!

Водителот Војо Недељкоиќ го прослави својот 54-ти роденден. Целата екипа на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ му го честиташе овој посебен ден.

Многу честитки доби и на социјалните мрежи, а една од нив беше и од колешката Сања Кужет која смисли доста инспиративна и емотивна честитка.

-Вечно момче, среќен роденден! За 20 години да го славиме заедно имојот 54-ти, а јас да изгледам барем пола добро како ти! Среќна сум што те имам за пријател и колега, напиша Сања.

Останати вести од Радио Милева