Радио Милева
со најмилите

Сања Кужет ги покажа синовите: Ова се Андрија и Страхиња (фото)

Сања Кужет ги покажа синовите: Ова се Андрија и Страхиња (фото)

По долгата и напорна сезона на шоуто „Ѕвезде Гранда“, водителката Сања Кужет замина на заслужен одмор. Ровињ, еден од најубавите гратчиња на истарското крајбрежје, и изгледаше како идеална дестинација за летен одмор, каде што го прослави и својот 39-ти роденден.

Овие 39 звучат феноменално“, напишала кратко на Инстаграм, приложувајќи неколку фотографии. Таа овој пат не ги дуваше свеќите на тортата, туку наздрави додека гледаше во небото. Освен препознатливата насмевка, во преден план се долгите витки нозе на Сања, па од приложената слика може да се заклучи дека нејзината 39-годишна жена изгледа феноменално.

Бидејќи Ровињ е една од омилените дестинации за семејства со деца, Сања е на одмор со синовите Андрија и Страхиња. Таа не објавува често нивни слики, но овој пат направи исклучок. Покрај живописните улици, рестораните покрај брегот, кристалното море, уживаат и во прекрасните зајдисонца.

Избраникот на Сања, Немања Живојиновиќ не сме го виделе на сликите, но не се сомневаме дека тој е авторот на овие прекрасни фотографии.

фото:Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева