Радио Милева
Реалност

Сандра го кажа своето: Проблемите во бракот на Милан Калиниќ доведоа до ова (фото)

Сандра го кажа своето: Проблемите во бракот на Милан Калиниќ доведоа до ова (фото)

Дека има проблеми во бракот на Милан Калиниќ, самиот водител неколкупати спомна за магазинот Лајфстајл.

Тој на шега искоментира дека всушност тој е во честа кавга меѓу него и неговата избраничка Сандра која му подари две деца Тео и Вуко и е столб на семејството.

Со истиот хумористичен тон, а на споменатата тема, актерот неодамна повторно се огласи, овој пат преку социјалните мрежи. Имено, тој на својот „Инстаграм“ профил сподели објава која наводно најдобро го опишува неговиот брак, а се состои од следниве зборови:

-Кога велат дека маж на моја возраст е добар во кревет, тоа значи дека не ‘рчи и не го краде јорганот
.
Шегата на водителот се прошири низ порталите, а и оние кои веднаш ја објавија неговата објава на своите профили, хумористично коментираа дека проблемите во бракот на Милан Калиниќ не се разликуваат од оние на другите помалку познати парови.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева