Радио Милева
малку во плус

Сандра Африка се појави во фустан со проѕирни делови и се пожали: „Се здебелив пет килограми!“ (фото)

Сандра Африка се појави во фустан со проѕирни делови и се пожали: „Се здебелив пет килограми!“ (фото)

Сандра Африка во јавноста се појавила во фустан со проѕирни делови, а откри дека во претходниот период качила неколку килограми.

– Не тренирам, се здебелив пет килограми! На сите им се допаѓа, камерата додава повеќе… Мислам дека е подобро за камерата да имам помалку, но добро… – истакнала таа.

– Не внимавам што јадам, генерално, секогаш е така, слабеам, па се дебелеам… – додаде Сандра Африка на промоцијата на албумот на колегата Дадо Полумента.

Сандра истакнала дека не и е тешко да работи секој петок и сабота, па затоа службено патува низ целиот свет.

– Навикнав! Се трудам да штедам, да издвојам пари, тоа што го заработувам да го оставам на страна – посочила таа.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Сандра Африка

Останати вести од Радио Милева