Радио Милева
Првиот потег и е важен

Сандра Африка не може да верува дека не им е интересна на мажите: „Никој не ми се додворува“

Сандра Африка не може да верува дека не им е интересна на мажите: „Никој не ми се додворува“

Пејачката Сандра Африка важи за една од најзгодните на нашата естрада. Таа истакнува дека и се важни тренинзите, но и дека имала естетски зафати.

– Одамна зборував за корекција, тоа се градите и толку. Се трудам да не претерувам во овие работи бидејќи првенствено сум за природен изглед, а не за уништување – вели Сандра Африка и додава:

– И јас сакам да уживам, јадам. Си давам малку здив, качувам 4-5 кг и слабеам и тоа е тоа во принцип.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Afrika (@sandraafrika)

Сандра и нејзината колешка Милица Тодоровиќ често се фатени од обожавателите како заедно шетаат кучиња. Африка сега сподели со нас што зборуваат тогаш.

– Зависи, шетаме оти живееме таму и после имаме заеднички двор. Минатиот пат разговаравме за работа, но допираме секакви теми – вели таа.

Покрај пејачката Тea Таировиќ, се шпекулира дека Сандра е новата „кралица на бакшишите“. Запрашана дали нејзините колеги ѝ забележувсст што добива поголем бакшиш за изведување на нивните песни, Сандра одговара:

– Па не, јас ги пеам нивните песни, тие моите. Така е во круг. Мислам дека не, не би обвинувал никого. Се пеат песни кои поминуваат и се добри – заклучува Африка и додава дека никогаш немала непријатност на настапот.

– Искрено не, годинава ќе наполнат 15 години откако сум на сцената. Морам да признаам дека не сум имала непријатни ситуации на кои се сеќавам – вели таа.

Повеќето ја сметаат за една од најатрактивните пејачки на естрадата, а таа се согласува со тоа.
– Па, генерално размислувам за се. Ако сум овде толку долго и толку години, мислам дека можам да застанам зад зборот и 100 отсто е така – вели Африка и додава дека нема додворувачи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Afrika (@sandraafrika)

– Сега да го отвориме мојот Инстаграм, буквално не. Не знам зошто, можеби овие мажи се плашат – заклучува Африка која не би се осмелила да го направи првиот чекор:

– Потребен е маж да го направи тој прв чекор. Мислам дека тоа е нивниот дел од работата – вели Сандра за „Блиц“ и открива дека има симпатии.

– Имам, но тоа е само сочувство. Можеби не знае, ќе видиме – заклучува Сандра Африка.

Останати вести од Радио Милева