Радио Милева
искрена

Сања Вучиќ откри како ја одржува емотивната врска, но и дали и е полесно откако настапува соло (фото)  

Сања Вучиќ откри како ја одржува емотивната врска, но и дали и е полесно откако настапува соло (фото)  

Екипата на една емисија замина во градот на светлината – Париз заедно со пејачката Сања Вучиќ, која таму приредила спектакуларен настап.

Пејачката открила како ја одржува врска со своето момче со оглед на тоа што често не е покрај него поради настапите кои ги има, но и колку и е полесно бидејќи има соло кариера.

– Не се плашам дека ќе ме украдат овде, силна сум, ќе бегам и додала:

– Случајно не сум тука со мојот партнер, но ќе има можности. Веќе сум заљубена. Заљубувањето секогаш доаѓа спонтано. Не ми пречи кога се пишува за дечко ми, но и не ми се допаѓа. Отпрвин сакав да го сокријам тоа, иако тоа е невозможно. Не можеме навистина да не се појавиме никаде. Сè што треба да знаете тоа е површно. Во постојан контакт сме, ја чувствувам таа обврска, мислам дека треба да се посветам на тоа да биде мирен и да одржува мирно пристаниште, бидејќи често патувам – открила пејачката.

-Немам 20 милиони во паричникот, можеби ќе стигнам до нив во следните неколку децении. Платформите покажуваат добри бројки. Горда сум, деби албумот е уште еден чекор кон  успехот што посакувам да го имам. Само се надевам дека ќе оди нагоре – вели Сања и додава:

– Моите родители не сакаа да се занимавам со музика на истиот начин како нив … Но, овој мој начин е прифатлив, така што нема откажување.

Фото: Принтскрин/Instgaram/sanjalilwolf

Останати вести од Радио Милева