Радио Милева
прашалниците на следбениците

Сања Савескa на распит: Водителката отвори душа, а одговорот на едно прашање е хит (фото)

Сања Савескa на распит: Водителката отвори душа, а одговорот на едно прашање е хит (фото)

Популарната водителка на кулинарското шоу „Брза кујна“, Сања Савеска важи за позитивен лик кој со својата насмевка, непосредност и професионалност, секојдневно плени на ТВ екраните.

Сања е во постојан контакт со публиката, особено оние кои решиле да се пријават и да учествуваат во „Брза кујна“и да ги запознаат шефовите и водителката.

Сања исто така е активен корисник на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде овој пат се реши да одговара на прашања од своите следбеници.

Најпрвин преку едноставните прашања, откри дека е доста емотивна личност како астролошки рак, а дека причината за насмевката на нејзниното лице се внуците кои постојано успеваат да  изнудат да се смее од уво до уво.

Осамна и прашањето дали е заљубена, до што децидно одговори да, па надополни со фотографија каде е заедно со своето долгогодишно момче.

Следеше и прашањето дали има и дали сака тетоважи, на што оној што ја праша доби хит одговор во кој Сања вели:

-Од тетоважи признавам само тие од чунга лунга мастиките. Не сум јас тој тип, иако на други ми изгледаат убаво кога ги гледам, знам дека ако се истетовирам ќе се каам, па затоа само тетоважи од мастика за мене, одговара со насмеан емотикот водителката.

За потсетување, Сања неодамна за еден бренд направи фотосесија каде позира во венчаница, па веруваме дека годинава ќе и тргне така, со убаво, позитвна енергија, и убави вести за свадбени ѕвона.

фото:Инстаграм принтскрин/Сања Савеска

Останати вести од Радио Милева