Радио Милева
искеширала дебела сума

Сања Кужет покажа дека сака скапи автомобили – водителката се почести со нов џип (фото)

Сања Кужет покажа дека сака скапи автомобили – водителката се почести со нов џип (фото)

Водителката на најгледаното музичко натпреварување „Ѕвездите на  Гранд“, Сања Кужет неодамна продаде бел џип „Пежо 2008“ стар една година. За тоа искеширала значителна сума на пари, а нејзините пријатели велат дека со тие пари можела да купи стан.

Сања Кужет се почасти со автомобил од 35.000 евра кој со денови го привлекува вниманието на минувачите, а водителката тешко наоѓа место за паркирање на четири тркала. Како што открил извор близок до неа за Информер, тие и понудиле поевтин автомобил, но таа сакала највисок квалитет:

– Сања сака да вози добри и нови автомобили, затоа за „2008“ искеширала 35.000 евра. И кажавме дека може да земе поефтино, но таа не сакаше. Кога барала возило за себе, рекла дека најважна и е удобноста, но и да изгледа добро. Таа многу сакаше бела боја, па го чекаше возилото неколку месеци, затоа и неодамна е во нејзина сопственост. Минатиот месец отиде и таа на Копаоник со него и ми кажа дека одлично поминал на снегот – вели еден од најдобрите пријатели на познатата водителка, а папарацото на Информер.рс ја фати убавата Сања на Врачар додека ги вршеше обврските со новиот автомобил. Таа го искористи убавото време за да го покаже своето витко тело, облечена во син, тесен фустан  косата ја врза во опавче.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева