Радио Милева

Само што се појави на сцена, публиката го поздрави со аплауз: Александар Темелков повторно во „Ѕвездите на Гранд“ направи хаос

Само што се појави на сцена, публиката го поздрави со аплауз: Александар Темелков повторно во „Ѕвездите на Гранд“ направи хаос
фото: фејсбук

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и добро познатиот Александар Темелков кој досега неколку пати се натпреваруваше во регионалните музички шоуа.

Штом се појави на сцената, Темелков беше поздравен со аплауз од публиката која веднаш го препозна.

Тој се претстави со песните „Само тебе јас те сакам“ и „Ти ќе си моја“ од Јордан Митев, а жирито го препозна по неговиот глас и знаеше за кого станува збор.

фото: принтскрин/јутуб

По неговата изведба, Темелков доби три гласа односно од Адил, Јелена Карлеуша и Вики Миљковиќ.

фото: Принтскрин/јутуб

Со неговите интерпретации тој успеа да ја крене публиката на нозе, па направи вистински хаос во студиото на „Гранд“. Саша Поповиќ истакна дека Темелков е низок, па го покани Ѓорѓе Давид на сцена за да ги спореди по височина.

фото: принтскрин/јутуб

Александар за свој ментор ја одбра Вики Миљковиќ, а Поповиќ за да направи шоу истакна дека погрешил што ја одбрал Миљковиќ и дека требало да ја одбере Карлеуша.

„Цело време навиваш за Јелена. Како никој друг да не постои“ викаше Вики на директорот на продукцијата.

„Само сакам нешто да кажам. Не сакам никој да се налути затоа што ја одбрав Вики Миљковиќ, јас сите ги сакам“ вели Темелков, а Јелена додаде:

„Не се лутиме, сите сме згрозени“ додаде Јелена, па настана кавга меѓу Вики и Јелена што се случило со нивните кандидати по финалето на музичкото шоу.

фото: принтскрин/јутуб

Како Миљковиќ ќе го подготви Темелков за следниот круг останува да видиме.

фото: принтскрин/јутуб

Инаку, ова не е првпат Александар да учестува во „Ѕвездите на Гранд“. Тој беше во музичкото шоу и пред неколку години кога и пееше на Зорица Брунцлик.

Меѓутоа, остана препознатлив кога пееше „Кило горе, кило доле“ на Јелена Карлеуша која тогаш го зема Александар во раце и го изнесе на сцената.

фото: Принтскрин/јутуб

Неговиот настап во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ може да го погледнете  на 1 ч и 33 минути во видеото подолу.

Останати вести од Радио Милева