Радио Милева
трета среќа

Само седум месеци од породувањето, Ана Севиќ повторно е бремена

Само седум месеци од породувањето, Ана Севиќ повторно е бремена

Семејството на Ана Севиќ и нејзиниот сопруг Данијел Недељковиќ ќе стане побогато  за уште еден член.

Само седум месеци по раѓањето на нивната ќерка Сена, пристигна веста за нова бременост, па славниот пар ќе има уште едно заедничко дете за неколку месеци, пренесува „Телеграф џетсет“.

– Ана влегува во третиот месец од бременоста, а среќната вест ја дознаа за време на нивниот одмор на море.

И двајцата беа пресреќни и веста ја споделија само со најблиските членови на семејството. Нејзиниот термин е на крајот на март. Тие се уште не го знаат полот на детето, бидејќи таа допрва треба да направи  тест – вели извор близок до парот и додава:

– Лорени објави дека наскоро ќе има друга сестра или брат и е среќна.

Засега, таа изрази желба да добие друга сестра, бидејќи одлично се сложува со Сен и да се грижи за неа кога не е на училиште – вели изворот за телеграф.рс

На Ана ова ќе и биде трето дете, бидејќи од претхондиот брак со Дарко Лазиќ ја има ќерката Лорена.

Останати вести од Радио Милева