Живот и Стил

Само луѓето кои имаат проблем со синусите знаат колку е тешко – овој напиток ќе ви помогне

Само луѓето кои имаат проблем со синусите знаат колку е тешко – овој напиток ќе ви помогне

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух.

За среќа постои начин како да ја излекувате оваа инфекција.

Потребни состојки:

1/2 чаша чиста вода за пиење
1/4 чаша јаболков оцет
1 лажица мед
1 лажица бибер
1 лимон – исцеден сок

Подготовка

Сварете ја водата, а потоа ставете во чаша. Додајте го јаболковиот оцет и промешајте, па оставете да се излади на собна температура. Откако ќе се излади додајте бибер, мед и повторно мешајте. На крајот додајте сок од лимон и добро измешајте.

За најдобар резултат оваа течност се пие на празен желудник пред појадокот и пред спиење навечер.

извор:курир.мк