Живот и Стил
Хороскоп

Само еден збор е доволен за да се опише секој хороскопски знак – Кој е твојот?

Само еден збор е доволен за да се опише секој хороскопски знак – Кој е твојот?

За да дознаете каков е одреден Хороскопски знак, не морате да читате и да проучувате долги хороскопи.

Секој карактер на хороскопот, како и секој друг човек , има повеќе или помалку сложена личност и карактеристики, па за да го опишете во детали, ќе треба да користите голем број зборови. Меѓутоа, ако сакате да ја истакнете најважната карактеристика на Хороскопски знак, само еден збор е доволен!

Овен – бестрашен
Бик – тврдоглав
Близнаци – разноврсна
Рак – симпатичен
Лео – авторитетен
Девица – љубопитна
Вага – тактички
Шкорпија – интензивна
Стрелец – еластична
Јарец – независен
Водолија – лојална
Риба – мистична