Радио Милева
го измеша ритамот

Сакаше да игра како Шакира но, „мешаше“ како Јована Јеремиќ: Милица Павловиќ по ова комично танцување долго ќе се памети (видео) 

Сакаше да игра како Шакира но, „мешаше“ како Јована Јеремиќ: Милица Павловиќ по ова комично танцување долго ќе се памети (видео) 

Нема сомнеж дека пејачката е жешка и згодна, но нејзиното танцување овој пат беше комично, велат фановите на социјалните мрежи.

Покрај песната, Милица почна да се ниша лево-десно, да се врти околу својата оска и да ги тресе колковите. Можеби мислела дека нејзиното танцување потсетува на Шакира, една од најдобрите стомачни танчерки во светот, но повеќе заличе на Јована Јеремиќ, која знае да заигра во студиото на „Пинк“ обидувајќи се да привлече внимание.

Милица имаше и мал пех, па во еден момент и се гледа долната облека под нејзиното мини здолниште.

Видеото на Милица Павловиќ за многу кратко време стана вирално на социјалните мрежи. Една од причините е нејзиното играње, а другата поради тоа што под фустанот и се гледаше долната облека.

„Не знам што се случува со неа“, „Како Јована Јеремиќ, ладно“, „Ниту игра, ниту пее“ – ова беа само дел од бескрајнитенепријатни коментари.

Фото: Принтскрин/Инстагарам/Милица Павловиќ

Останати вести од Радио Милева