Радио Милева
ја открија причината...

Сакандал во „Ѕвездите на Гранд“: Братот и сестрата полуфиналисти самоиницијативно го напуштија натпреварот

Сакандал во „Ѕвездите на Гранд“: Братот и сестрата полуфиналисти самоиницијативно го напуштија натпреварот

Во музичкото шоу „Ѕвезде Гранда“ се случи вистинско изненадување кога Саша Поповиќ објави дека братот и сестрата Нејра и Еки Прошиќ го напуштиле натпреварот.

-Таму каде што пееше Мустафа, таму требаше да биде дуетот на Марија вечерва. Но, од навистина оправдани причини мораа да се откажат, од четворицата кандидати кои беа елиминирани, го извлечивме Бижан со ждрепка за да се врати во натпреварувањето – изјави Саша во емисијата.

Во оваа прилика Неџра и Еки зборуваа за медиумите и ја открија вистинската причина за напуштањето на натпреварувањето. Иако беа на дофат на финалето, сепак решија да стават точка на учеството во оваа сезона.

– Од лични причини решивме самоволно да го напуштиме натпреварувањето. Благодарни сме на сите кои не поддржаа и не видоа во финалето – изјавиле братот и сестрата, а пренесува Аваз.

фото:Принтскрин Јутјуб/Гранд

Останати вести од Радио Милева