Радио Милева
Еластичност на ниво

Саканата на Џамбазов е актркција на плажа: Илина во јога поза со раширени нозе свртена наопаку (фото)

Саканата на Џамбазов е актркција на плажа: Илина во јога поза со раширени нозе свртена наопаку (фото)

Таа за него прави срцето да му е на место и да има насмевка до уши – Игор Џамбазов и Илина Арсова се топат од љубовни вибрации, секој ден нови искуства, авантури и адреналин од темпераментната алпинистка која е неуморна во она што таа сака да го прави и ужива.

Неодамна Илина прослави јубилеен 40-ти роденден, а по тој повод објавувајќи серија форографии со пријателите и романтични со саканиот, па напиша подолга посвета која гласи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

-Роденденот помина пред недела дена ама споменот ми е толку свеж и драг, што посакав да го споделам и сега… Тој ми купи куфер, јас не му купив ништо. Срцето му го подарив па нека му прави што сака. Овие мили луѓе на сликиве направија еден навидум обичен, прилично стресен ден, да стане прекрасен. И затоа им благодарам. Ви благодарам и на сите вас, кои бевте дел од летните дружби во Лагадин, а и сите останати виртуелни пријатели кои до скоро ми пишуваа честитки во сандаче. Ви посакувам убав ден каде и да сте. Сакајте, правете добри дела и никогаш не ја губете вербата во себе.

Дека во на што го прави е најдобра и се стреми да биде таква, покажува постиојано, па така неодамна на една плажа вежбаше јога и тоа во не така едноставни пози од кои веруваме дека беше атракција меѓу присутните, а највозбуден сигурно беше Игор кој го забележа со видео овој момент.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

Планинарење, пливање,јога, теретана… па оттука не е чудно што таа покрај толку спортски активности и здрави навики блеска со позитивна енергија и совршен баланс.

Срќекен роденден!

фото:Инстаграм/Илина Арсова

Останати вести од Радио Милева