Радио Милева
„ова“ - „она“...

„Сакам внуче“ – Милица Тодоровиќ во хит преписка со мајка и (ФОТО)

„Сакам внуче“ –  Милица Тодоровиќ во хит преписка со мајка и (ФОТО)

Милица Тодоровиќ ја сподели урнебесната преписка што ја имаше со нејзината мајка Јасмина на социјалните мрежи.

Мајката на пејачката испрати фотографија од бебе, која Милица мораше да ја сподели со сите на Инстаграм. Јасмина имаше и порака за својата популарна ќерка.

„Сакам внуче“ – порача мајката.

„Само ти нарачај“ – возврати ќерката.

„Еве јас порачувам, вакво!“ – одново напиша мајката на Милица, а потоа следуваше одговорот:

„Мајка ми има специјалнии желби. Тогаш Милица објави фотографија на која држи бидермаер во рака, алудирајќи на брак, па и возврати на мајка си:

„Прво ова амајко, се со ред, како што е обичај“.

Да потсетиме, последната врска на Милица Тодоровиќ за која јавноста знае е онаа со актерот Петар Стругар, со кого таа се забавуваше кон крајот на минатата година.

Сепак врската наскоро пропадна.  На Милица не и се случи „ова мајко“…  ни до брак, ни до внуче не дојде. И се случи само „она“…

А за брак… Наместо Стругар, за Милица ќе се најде некој друг брачен другар!

Останати вести од Радио Милева