Радио Милева
Уште како тинејџерка пред камери

Сакала само да биде позната: Вака заработувала Емина Јаховиќ пред да почне со пеење

Сакала само да биде позната: Вака заработувала Емина Јаховиќ  пред да почне со пеење
фото:емина јаховиќ/инстаграм

Емина Јаховиќ, пред да започне да пее водеше временската прогноза. За време на средношколските денови била вработена во телевизијата во Нови Пазар и со тоа заработувала за живот.

– Сите се сеќаваме на слаткото девојче кое веднаш ги освои нашите срца. Емина беше нашата мила, таа донесе младешка енергија и ентузијазам на телевизија. Уживаше кога застана пред камера, со нетрпение го чекаше јавниот настап, па дури и тогаш знаеше дека еден ден ќе стане позната – вели извор од РТВ Нови Пазар, кој добро ги памети водителските почетоци на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Во еден момент, Емина реши да остане пред камерата, но да го земе микрофонот. Наскоро заплови во музичкиот свет и постигна успех со својот прв албум. Тогаш таа ја напушти својата водителска кариера во минатото и до денес никогаш не ја споменуваше.

– Со задоволство се сеќавам на моите тинејџерски денови. Уживав во тој период што го поминав работејќи на телевизија и радио. Тоа беше прв пат да ја покажам својата креативна слобода, што подоцна ме натера да тргнам по патот на музиката и јавниот живот – рече Емина за „Курир.рс“.

Останати вести од Радио Милева