Радио Милева

Сакал да се откаже од „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри потресна приказна за свој кандидат

Сакал да се откаже од „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри потресна приказна за свој кандидат
фото: Принтскрин

Во последната емисија на Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Стефан Петровиќ Космајац кој ги освои петте гласа од жирито.

Деветнаесет годишното момче со насмевка на лице се заблагодари на жирито, но Вики Миљковиќ која му е менторка почувствува потреба да ја сподели неговата тажна приказна.

фото: Принтскрин/јутуб/ѕвездегранда

„Дали знаете дека тој имаше три сообраќајни несреќи за една година?Животот потполно му се промени. Планираше да се откаже од шоуто“ вели Вики и додава:

„Јас им се јавив на родителите и се консултирав со нив, па го вративме на виситнскиот пат“ истакна пејачката.

фото: принтскрин/јутуб.звездегранда

По ова признание во студото потполно се промени атмосферата откако претходно жирито имаше напад на смеа.

Останати вести од Радио Милева