Радио Милева
Сега е Стефи Газела

Сака да биде жена: Пејачот од „Ѕвездите на Гранд“ во процес за промена на полот (фото)

Сака да биде жена: Пејачот од „Ѕвездите на Гранд“ во процес за промена на полот (фото)

Кога во 2013 година се појави на сцената на „Звезда Гранда“, многумина му предвидуваа успешна кариера поради неговиот неверојатен глас.

Стефан Лукиќ го привлече вниманието на јавноста поради неговиот талент за музика и уште подобриот сценски настап, а конкуренцијата во му даде можност да настапува во многу клубови.

Младиот пејач од Крушевац сега одлучи да не биде повеќе маж, па веќе зборува за себе во женски род. Исто така, тој го промени своето име во Стефи Газела.

-Беше во долга врска, раскинаа бидејќи постојано напаѓаше други жени и сега станува жена. Сите сме во стравопочит. Никој не се ни сомневаше во вакво нешто. Ќе го напушти бендот со кој настапува долги години. Ќе го смени полот – вели за Блиц.рс добро упатен извор.

Како што понатаму наведува, Стефан носи многу обетки, се шминка и генерално има женски навики кога е грижата и изгледот во прашање.

-Сега за него е навреда ако некој му се обраќа во машки род, не се ни врти. Сега ќе почне со хормоните, а потоа полека ќе ја закаже операцијата – вели добро упатен извор.

фото:Принтскрин/Јутјуб/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева