Живот и Стил

Руски астролог: Овие два хороскопски знаци ќе се збогатат во октомври

Руски астролог: Овие два хороскопски знаци ќе се збогатат во октомври

Многу хороскопски знаци во октомври ги очекува желба на напредување, усовршување и подобрување на материјалната состојба.

Позитивни шанси се очекуваат за оние хороскопски знаци кои се подготвени да се борат за заеднички успех и да се ангажираат тимски. Во овој месец се очекува ретрограден Меркур кој негативно влијае на технологијата и комуникацијата, но „удира“ на полето на парите, тврди рускиот астролог Павел Глоба.

Луѓето во овие два хороскопски знаци ќе имаат можност да заработат поголема количина пари.

БИК – Креативниот налет на енергија ќе донесе унапредување и подобрување на финансиите. Бикот успешно ќе ја завршува било која работа која ќе му се појави, а следи и намалување на трошоците. Единствена пречка ќе биде засилената еуфорија. Спроведувањето на некои дури и луди планови, може да донесе успеј, но одлуките не ги носете непромислено. Октомври носи неочекуван прилив на пари.

ВОДОЛИЈА – Октомври 2021 година ќе донесе неочекувана среќа за Водолијата. Најверојатно ќе излезат ситуација поинакви од првично планираното, но на крај се’ ќе оди според планот. Главната работа е да бидете трпеливи и да се обидете да пронајдете рамнотежа меѓу потрошувачката и штедењето. Многу Водолии во октомври ќе имаат дополнителен извор на приходи.

извор: курир.мк