Радио Милева
не и беше сеедно

Роналдо и го упропасти роденденот на Џорџина: За ова сериозно му забележа, а камерите тоа го забележаа (видео)

Роналдо и го упропасти роденденот на Џорџина: За ова сериозно му забележа, а камерите тоа го забележаа (видео)

Џорџина Родригез го прослави својот 29-ти роденден во луксузен ресторан во Ријад, но забавата и ја расипа нејзиниот свршеник, фудбалерот Кристијано Роналдо.

„Наполнив 29 години опкружена со луѓе и мали луѓе кои ги сакам со целото мое срце. Неизмерно сум му благодарна на Бога за се’. Ви благодарам на сите што одвоивте малку време да ми честитате и да ми испратите многу љубов“, напиша славеничката на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

За оваа специјална пригода, Џорџина избра тесен бел фустан кој ги истакна нејзините раскошни облини. Била опкружена со семејството и пријателите, а светските медиуми објавија дека таа и нејзиниот вереник не влегле заедно во ресторанот. Прва пристигна роденденската девојка со децата и со сериозен израз на лицето, што укажуваше дека нешто не е во ред.

Тогаш фудбалерот пристигна со своите пријатели. Ова очигледно и пречеше на убавата Џорџина бидејќи Роналдо беше во центарот на вниманието, сите го фотографираа, додека таа остана во втор план.
Инаку, свршеницата на Роналдо се уште не открила што ѝ подарил славниот фудбалер за роденден.

фото:Инстаграм принтскрин/Твитер

Останати вести од Радио Милева