Радио Милева

Родителите се обидеа да ја уништат љубовта: Вики Миљковиќ прозбори за тешките моменти во бракот!

Родителите се обидеа да ја уништат љубовта: Вики Миљковиќ прозбори за тешките моменти во бракот!

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка неодамна прославија 11 години брак, а нивната љубов трае 25 години.

Нивната љубов многупати имаше препреки, посебно на почетокот на кариерата кога нејзините родители сакаа да ги разделат.

„Потекнувам од строго семејство кое никако не сакаше да ја продолжам врска со Ташка. Иако бевме млади, тој имаше 22 години, а јас 19 одлучивме да се бориме. Морам да признам дека борбата траеше долго време, но успеавме да останеме заедно благодарение на нашата љубов. По долго време се средија работите меѓу нашите семејства, изјави Вики.

Инаку, Вики е дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“ каде што често да има конфликти со Јелена Карлеуша.

фото:Драган Кадиќ

Останати вести од Радио Милева