Радио Милева
љубов, успех и почит

Родителите на Јована Јеремиќ открија што најмногу и замеруваат – еве каков однос имаат со ќерката (фото+видео)

Родителите на Јована Јеремиќ открија што најмногу и замеруваат – еве каков однос имаат со ќерката (фото+видео)

Родителите на водителката Јована Јеремиќ, Олга и Миодраг за прв пат се појавија пред телевизиските камери.

Јеремиќ одлучила за прв пат да ги покаже во јавноста, а во еден момент завршила и во солзи.

Родителите на Јована Јеремиќ никогаш до сега не застанале пред камера, но не се двоумеле да ги признаат деталите од нејзиното детство и сето она што го имаат против неа, без разлика на претстојниот успех.

– Јас сум само една вистинска мајка. Горда сум на Јована, но таа треба малку да „закочи“. Никогаш не сум давала изјави за телевизија. Како мало девојче, Јована беше многу добра. На две години знаеше повеќе што да каже отколку сега. Често по викенд-шоуто што го гледам и велам да успори. Ова е тешко време и мора да биде малку помирна – изјави мајката на Јеремиќ.

– Повеќе од горд сум на неа. Секогаш велам: „Браво ќерко, напред!“. Не ми се допаѓа нејзиното често спомнување на интимните врски. Многу е искрена и чесна, мора малку да забави. Таа е добра и многу паметна жена, но мора да се коригира – рекол нејзиниот татко.

– Следам што се пишува за неа, кога сум слободен читам. Гледам дека успеала, се постигна сама. Некои работи ги научи од дома, никогаш не ја учевме на лошо… Беше многу паметно дете, одеше на училиште, а јас не знаев ни кој клас оди… Секогаш бев сигурен во неа и ѝ велев дека  некогаш не мора да оди, јас ќе и ги оправдам часовите – додаде тој, а водителката во еден момент дури и заплакала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

Јована застана до родителите и за „Премиера, викенд специјал“ го заклучи следново:

– Ја ставив телевизијата пред мене. Можам без сè, но не можам без мојата работа, едноставно е. Тоа треба да го знаат сите, не ми треба никој што не ме прифаќа како таква. Не барам многу, само од некого тоа што најмногу вреди, а тоа е љубов, успех и почит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Јована Јеремиќ

Останати вести од Радио Милева