Радио Милева
Драстична премена

„Родена мајка не би те препознала“: Сенидах изненади со новата промена (фото)

„Родена мајка не би те препознала“: Сенидах изненади со новата промена (фото)
фото: сенидах/инстаграм принтскрин

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенидах, често прави промени во изгледот, а сега повторно го привлече вниманието кон себе со нов потег.

Сенида ја смени бојата на косата, и позираше со посветла нијанса и кратка фризура со шишки.
– Да или не? Јас се викам … – напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senidah (@senida_h)

Под фотографијата имаше неколку позитивни коментари кога станува збор за новата слика и следбениците овој пат не го криеја својот ентузијазам, а имаше и такви кои беа комплетно изненадени: „Дури и родена мајка не би те препознавала“, „сè изгледа добро на тебе “, „совршена “…

Останати вести од Радио Милева