Радио Милева

Роби Вилијамс за годишнина од бракот доби шокантен порадок од сопругата!

Роби Вилијамс за годишнина од бракот доби шокантен порадок од сопругата!

Британскиот пејач Роби Вилијамс и неговата сопруга Ајда се во брак од 2010 година, а за годишнината од бракот познатата актерка одлучила да го израдува сопругот со подарок кој веројатно ќе му биде доста драг.

Имено, Ајда за годишнина, на својот сопруг му купила плантажа со марихуана, односно, таа ја поставила во подрумот во нивниот дом во Лос Анџелес, за тој да има кога и да посака.

Инаку, пред неколку години пејачот се лечеше од зависност од тешки дроги и алкохол, а се пишуваше дека во лекувањето му помогнала токму сопругата, пишува Дејли мејл.

 

 

Останати вести од Радио Милева