Радио Милева
Ги собра сите погледи

Ријана се породи, но нејзиниот труднички моден стил го наследи Адриана Лима која на Кански фестивал се појави со гол труднички стомак (фото)

Ријана се породи, но нејзиниот труднички моден стил го наследи Адриана Лима која на Кански фестивал се појави со гол труднички стомак (фото)

Светски познатиот модел Адриана Лима наскоро ќе стане мајка по третпат, а по двете ќерки од бракот со кошаркарот Марко Јариќ, овој пат очекува машко.

Лима,на „Кански фестивал“ се појави во долг црн фустан чиј отвор беше токму на нараснатиот труднички стомак. Креацијата е дело на француската модна куќа Балман.

Се чини дека Ријана го прослави трендот со разголен труднички стомак на кој не одолеа ниту Адријана Лима.

Моделот зачекори на црвениот тепих пред проекцијата на новиот филм на Том Круз – Top Gun: Maverick.

Адријана го комбинирала фустанот со црни сандали и обетки со розови скапоцени камења.

Со супермоделот беше и нејзиниот партнер Андре Лемерс со кого го очекуваат нивното прво дете. На заедничките фотки на црвениот тепих, Андре стои зад Адријана и го допира нејзиното стомаче, а на една фотографија споделуваат и бакнеж.

фото:Гети имиџис/Инстаграм Адриана Лима

Останати вести од Радио Милева