Радио Милева
на роденденот

Ријана покажа како изгледа пет месеци по породувањето, а со раката ги сокри градите во проѕирниот фустан (фото)

Ријана покажа како изгледа пет месеци по породувањето, а со раката ги сокри градите во проѕирниот фустан (фото)

Познатата американска пејачка Ријана (34) го прослави својот 34 роденден во вечерно излегување со своето момче  Роки. Таа носеше проѕирен црн фустан со храбар шлиц до бутовите.

Ријана се држеше за градите додека поминуваше покрај папараците бидејќи фустанот беше проѕирен. Фустанот ја истакна нејзината фигура пет месеци по породувањето. Со сето тоа искомбинирала штикли од Jimmy Choo x Mugler и сребрено ланче.

Нејзиното момче носеше класичен црн костум. Ова не е нивно прво појавување во јавноста по улогата на родители. Ријана во септември се појави во смела комбинација и неколку месеци по бременоста покажа дека е горда на своето тело и дека не се грижи за коментарите на другите.

Папараци го снимиле парот како излегува од ресторан во Њујорк. Ријана одбрала црно мини здолниште и корсет за да ги истакне градите и нозете. На излегување од ресторанот облекла црна предимензионирана јакна, а целата комбинација ја искомбинирала со црни потпетици и дијамантски накит. Дечкото ASAP беше со неа во „уличното издание“. Носеше широки фармерки, кратка бела маичка и црвена капа.

Да потсетиме, Ријана стана мајка на 13 мај. Во болница во Лос Анџелес таа роди син во целосна тајност. Недолго потоа, таа се најде и на годишната листа на Форбс за најбогати луѓе во светот. Заземајќи го 21-то место, Рири официјално беше прогласена за најбогата музичарка во светот.

Пејачката потоа откри дека се чувствува исплашена бидејќи била издигната до статус на независна милијардерка.

Фото:Принтскрин/Профимедиа/Мрослав Лелас

Останати вести од Радио Милева