Радио Милева

Револтирана и разочарана: Македонската кандидатка од музичкото шоу удри по Гранд!

Револтирана и разочарана: Македонската кандидатка од музичкото шоу удри по Гранд!

Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и кумановката Ивона Јовановиќ, која за жал не помина во четвртиот круг.

Ивона ги отпеја „Тако лако“ од Џенан Лончаревиќ и „Ти ме не волиш„ од „Негатив“. Нејзината интерпретација не беше доволна добра за да помине во следниот круг.

NEGATIVE-TI ME NE VOLIS @ivanapeters ❤ #zvezdegranda

A post shared by Ivona Jovanovic (@ivonajo) on

„Ти  го користиш твојот глас за да ја “силвуваш“ песната“, објасни Марија Шерфовиќ.

Јовановиќ револтирана од испаѓањето од „Ѕвездите на Гранд“, на социјалните мрежи сподели статус и потенцираше дека не планира да се враќа.

Ako vam bodem oci, izvinite tek cu! Ви благодрам за подршката која ми ја подаривте од сепември до сега. Ова не е пораз, ова е лекција. Мојот изглед Гранд никогаш не го прифати, па затоа мојот вокал никогаш нема да се продава таму. Сите кои имате предрасуди за мојот изглед и дебелината ве молам напуштете го профилот. И никогаш повеќе не се враќајте тука! Една ОГРОМНА благодарност до тимот кој ми помогна во најтешките моменти, професионалци и луѓе пред се : Make up @nina.bibercic MY MAGIC NINA Hair @frizer_stefan_asanin LOVE YOU Леќи (@optikafilos) @atelje_pavone Прекрасната изработка FOLLOW YOUR DREAMS. _________________________________________ Dragi moji ljudi! Hvala vam za svaku rec , hvala vam za svaki komentar upucen na moju adresu. Ovo nije moj poraz, ovo je moja lekcija. Moj fizicki izgled Grand nikada nece prihvatiti, pa zato moj vokal nece biti tamo!! Svi koji imate predrasude za moj izgled, napustite profil i ne vracajte se nikada. ZAHVALJUJEM SE NA LJUDE KOJI SU MI POMOGLI KADA MI JE TREBALO, PROFESIONALCI I LJUDI PRE SVEGA: make up my magic @nina.bibercic Hair @frizer_stefan_asanin love you! Sociva @optikafilos Fantastican natpis ,,FOLLOW YOUR DREMAS” @atelje_pavone #zvezdegranda #prva

A post shared by Ivona Jovanovic (@ivonajo) on

-Ви благодрам за подршката која ми ја подаривте од сепември до сега. Ова не е пораз, ова е лекција. Мојот изглед Гранд никогаш не го прифати, па затоа мојот вокал никогаш нема да се продава таму. Сите кои имате предрасуди за мојот изглед и дебелината ве молам напуштете го профилот. И никогаш повеќе не се враќајте тука! Една огромна благодарност до тимот кој ми помогна во најтешките моменти, напиша Ивона на Инстаграм.

Инаку, Ивона вторпат учествува на „Гранд“, а досека се има појавено и на други шоуа за музички таленти.

Останати вести од Радио Милева