Радио Милева

Ретко кој да знае дека се дружат: Тијана Дапчевиќ во друштво на оваа српска пејачка „лумпуваше“ во кафана (видео)

Ретко кој да знае дека се дружат: Тијана Дапчевиќ во друштво на оваа српска пејачка „лумпуваше“ во кафана (видео)
фото: Инстаграм

Пред околу две недели во соседна Србија заврши вонредната состојба, а граѓаните едвај чекаа да излезат на улица за да можат да се движат, дружат и тоа секако под одредени мерки за заштита.

Јавните личности веднаш се упатија во фризерски, козметички салони, други во кафани, ресторани, а некои се уште се дома и излегуваат само ако имаат потреба.

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ деновите во самоизолација ги поминуваше во својот стан во Белград во друштво на сопругот Милан и синот Вук.

Meѓутоа, по укинувањето на вонредната состојба Тијана во друштво на српската пејачка Милица Тодоровиќ замина во кафана каде што запејаа заедно со музичарите.

фото: инстаграм

Тие лумпуваа, лудо се забавуваа со добра музика  и располжение, а во еден момент Тодоровиќ го покажа средниот прст, па Тијана ја скара:

„Милице срам да ти е“, рече Тијана.

Како ти се забавуваа погледнете во видеото подолу.

 

Останати вести од Радио Милева