Радио Милева
Големо семејство

Ретко ја гледаме првата сопруга на Жељко Јосимовиќ, а ќерката Мина објави заедничка фотографија од семеен ручен (фото)

Ретко ја гледаме првата сопруга на Жељко Јосимовиќ, а ќерката Мина објави заедничка фотографија од семеен ручен (фото)

Мина Јоксимовиќ, најстарата ќерка на Жељко Јоксимовиќ, е вистински семеен тип.

На нејзиниот Инстаграм профил често можете да видите фотографии со родителите, баби и дедовци од двете страни, па дури и со поширокото семејство.

Таа деновиве со своите следбеници сподели моменти од семеен ручек, каде уживаше во друштво на баба и дедо, кои минатата година прославија половина деценија брак.

Семејството од страната на мајка и е, исто како и на татко и, по потекло од Ваљево, каде Жељко и Весна се запознале многу одамна.

Рано се венчаа, младите станаа родители, па не е чудно што Весна Јоксимовиќ, која во младоста важела за една од најубавите девојки во родниот град, денес изгледа како малку постара сестра на Мина.

Многумина велат дека Мина убавината ја наследила од мајка си, а музичкиот талент од татко и.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева