Радио Милева
Нејзиниот Нено

Ретко го прави ова: Анастасија Ражнатовиќ го снимаше саканиот од секој агол, а за тоа имаше и посебна причина (фото)

Ретко го прави ова: Анастасија Ражнатовиќ го снимаше саканиот од секој агол, а за тоа имаше и посебна причина (фото)

Анастасија Ражнатовиќ постојано е на релација Србија-Шпанија бидејќи нејзиниот сакан игра за Севиља и неговата адреса на живеење е таму, а со тоа и за Анастасија како втор дом.

Вчерашниот ден 16-ти ноември беше посебен за познатиот фудбалер кој славеше роденден и наполни 31 година.

Анастасија деновиве ги поминува со својот сакан, па по повод неговиот роденден реши да го снима и да го објави на својот Инстаграм профил.

Од многуте кадри во кори го улови додека тој се смешка, таа му го честита роденденот.

Веруваме дека имало прослава за која славеникот и саканата се уште не се пофалиле, но веруваме детка деталите ќе се појават наскоро.

фото:Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ/принтскрин

Останати вести од Радио Милева