Радио Милева
добро се држат за годините

Ретка глетка: Кралот Чарлс и кралицата Камила во костим за капење (фото)

Ретка глетка: Кралот Чарлс и кралицата Камила во костим за капење (фото)

Кралот Чарлс и неговата сопруга Камила седнаа на тронот и во таа прилика ги видовме во свечени наметки, но во секојдневните ситуации се облекуваат многу полежерно, се разбира.

Чарлс обично е во класични костуми или шкотски костими, додека Камила избира облека според возраста, што е обично елегантен и едноставен фустан. Но, кога се на одмор, дозволени се и драстично различни изданија.

Така тие беа фотографирани во типичен летен стајлинг додека одмараа на Барбадос. На крајот на краиштата, тие уживаа на плажа, под сонцето, пливајќи… Чарлс избра шорцеви за капење со цветен дезен, додека неговата сопруга се одлучи за едноделна темно син костим.

Ова е ретка глетка од новиот крал, но како и сите и тие на крајот на краиштата се луѓе кои сакаат да бидат во лежерно издание.

фото: Hugo Burnand/Profimedia

Останати вести од Радио Милева