Радио Милева
Богат улов

Ретка глетка: Харис Џиновиќ без шешир и во костим за капење (фото)

Ретка глетка: Харис Џиновиќ без шешир и во костим за капење (фото)

Популарниот пејач со години е верен на својот препознатлив стил, а Харис Џиновиќ не можете да го видите без шешир на јавен настан.

Харис речиси никогаш не се појавил без својот незаменлив додаток, а сега конечно имаме можност да го видиме пејачот во друга варијанта.

Имено, на социјалната мрежа „Инстаграм“ се појави стара фотографија на која пејачот со автентичен глас позира во костим за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @foto.nostalgija

Во костим за капење и без неговиот заштитен знак, Харис се пофали и со голем улов, а оваа фотографија направена во минатото предизвика лавина од коментари.

– Носев шешир како дете, бидејќи повеќе ми се допаѓаа каубоите отколку Индијанците. И тогаш кога игравме каубојци и Индијанци, секогаш имав капа на главата, и добро ми стоеше. И многу рано во средно пуштив мустаќи и така остана – објаснила пејачот своевремено во емисијата Студио.

фото:Инстаграм/Харис Џиновиќ/фотоносталгија

Останати вести од Радио Милева