Радио Милева
младост

Ретка фотографија од Сека Алексиќ и Цеца Ражнатовиќ: Еве како изгледале порано (фото)

Ретка фотографија од Сека Алексиќ и Цеца Ражнатовиќ: Еве како изгледале порано (фото)

Тие две се едни од најпопуларните пејачки во Србија. Сека Алексиќ и Цеца Ражнатовиќ постигнаа голем успех на сцената, но приватно не се дружеле.

Сепак,  имаат само убави зборови да кажат една за друга, секој пат кога ќе добијат прашање од новинар. На една страница на Инстаграм се појави ретка фотографија на која Цеца и Сека позираат заедно.

Оваа слика е направена во 2010 година, а пејачките изгледаат многу убаво на неа. Носеле елегантни фустани, а на нивните лица има насмевка.

Интересно е и тоа што Сека тогаш имаше кратка коса.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Естрадни Архив

Останати вести од Радио Милева