Живот и Стил

Решете го целулитот со оваа домашна крема, потребни ви се само две состојки

Решете го целулитот со оваа домашна крема, потребни ви се само две состојки

Сезоната на фустанчиња, здолништа, шорцеви, костими се капење е на прагот, а за да бидете задоволни со својот изглед особено во пределот на нозете, потребно е да го елиминирате целулитот доколку го имате.

Кофеинот е една од најделотворните состојки на бројните креми против целулит, па наместо парите да ги давате на разни креми, купете кесичка мелено кафе.

Потребно е:

– мелено кафе

-лажичка масло

Две лажици од меленото кафе измешајте го со маслиново масло или обично масло за бебиња, па смесата добро втријте ја и измасирајте на критичните делови.

За подобар резултат горниот дел од нозете може да го завиткате со фолија и да го оставите кафето да делува најмалку 15 минути.