Радио Милева
Сања Ристиќ во модно жири

Реализирана сопруга и мајка: Погледнете како денес изгледа девојчето што ја испеа песничката „Ех, тој Тоше“ (фото)

Реализирана сопруга и мајка: Погледнете како денес изгледа девојчето што ја испеа песничката  „Ех, тој Тоше“ (фото)

Поминаа 28 години откако на фестивалот за детски песнички „Златно славејче“, беше отпеана песничката „Ех, тој Тоше“ во изведба на Сања Ристиќ.

Со оваа песничка растеа могу генерации и се уште растат нови, бидејќи без оваа песничка не поминува ниедно детство кај нас.

Девојчето кое ја пееше денес не се занимава со музика, таа е возрасна и реализирна жена чија примарна окупација се нејзините две синчиња, сопругот, здравиот и спортски начин на живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Ristic (@sanjalala)

Сања Ристиќ беше гостинска во емисијата „Живот со стил“ кај Елена Стефановска каде зборуваа за нејзните приватни и професионални активности, и тоа дека е доста активен и следен чллен на социјалната мрежа Инстаграм.

Сања се наврати на времето кога ја пееше „Ех, тој Тоше“, раскажа дека музиката едноставно не била нејзиниот животен пат, но денес со радост се сеќава на моментите од тоа детско музичко искуство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Ristic (@sanjalala)

Сања Ристиќ имаше задача и да оценува двајца момци кои  требаше да изберат спортска комбинација,односно таа имаше улога на модно жири.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Ristic (@sanjalala)

Медиумите се уште ја канат на вакви гостувања по емисии, а таа со задоволство ги прифаќа ваквите прилики за дружење и разговор.

фото:Инстаграм Сања Ристиќ/Принтскрин Канал5 ТВ/ Принтскрин Јутјуб

Останати вести од Радио Милева