Радио Милева
неправда

„Разводот е страшен, тешко се преживува“ – Нина Бадриќ никогаш поискрено не зборувала за нејзиниот пропаднат брак (фото)

„Разводот е страшен, тешко се преживува“ – Нина Бадриќ никогаш поискрено не зборувала за нејзиниот пропаднат брак (фото)

Пејачката Нина Бадриќ Денот на љубовта го помина работејќи во Белград, а во таа прилика се потсети на нејзините емоции, но и на изборот на партнер.

– Неодамна плачев. Посакувам да плачам секој ден, затоа што солзите лечат. Има моменти кога не можам само да плачам. Најмногу ме растажува главно човечката неправда. Неправдата ме соборува од нозе – започнала пејачката и додала:

– Животот се состои од ситници. Кога мажот ќе достигне одредена возраст, сфаќа дека сè што дотогаш било важно не му е важно. Работите за да се смирите себеси, да создадете сопствен пат, своја цел, а потоа кога ќе стигнете, се враќате на почетокот. Сфаќаш дека животот се состои од убав разговор, убава вечера, покрив над глава, здравје пред се друго“.

Таа истакна дека сега од оваа гледна точка има сосема поинаков поглед на љубовта, па од партнерот очекува само голема доверба.

– За мене љубовта сега е многу поинаква отколку што ја доживеав пред само пет-шест години. Мојот концепт за љубов сега е една голема доверба, пријателство… Очекувам мојот партнер да ми биде најдобар пријател. Не сакаш да го изневериш, сакаш да го сочуваш, за да биде секогаш таму. Страста и заљубувањето не играат голема улога кај мене. Не можете да го нарачате или купите тоа, едноставно се случува. Единственото нешто што не можеш да го купиш е тој состанок што Бог може или не може да ти го даде – вели Бадриќ.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Нина Бадриќ/Тв Пинк

Останати вести од Радио Милева