Љубов и Секс

Размислете двапати пред да кажете „да“: Мажите родени во овие 3 знаци се најголемите срцекршачи!

Размислете двапати пред да кажете „да“: Мажите родени во овие 3 знаци се најголемите срцекршачи!

Мажите кои можат да ви го скршат срцето и да ви го уништат животот најчесто се наоѓаат во овие 3 хороскопски знаци.

Рак

Мажите кои се родени во знакот Рак можат да се поделат во две групи – оние кои го сакаат својот дом, но се раздразливи, досадни и критични во исто време и мажи кои во основа се пасивни, мрзливи и рамнодушни. Овие последниве најчесто се мажат за добробит, поради наследство, статус во општеството, односно да добиваат одредени животни бенефиции, пишува Крстарица.

Ракот дури и да ги сака сопругата и децата, никогаш нема да се чувствува целосно задоволен од состојбата во семејството, па секогаш ќе наоѓа нешто што ќе стане цел на негова критика или разочарување.

Раковите по правило остануваат верни на својата поубава половина само доколку сите потреби им се задоволени дома.

Шкорпија

Единствениот начин да се создаде хармоничен однос со претставникот на овој хороскопски знак е слепо да го следите во сите негови потфати.

Шкорпиите мразат доминантни жени, старомодни се и сакаат да покажуваат кој е шеф во куќата. Сепак, тие ја обожаваат неговата сопруга и децата кои му даваат ветер во грб да продолжи да гради успешна кариера.

Во срцето на Шкорпијата навистина има место за најтопли чувства за саканите, иако тие често не знаат како да ги изразат. Ги имате сите шанси да создадете успешен брак со него, но подгответе се за фактот дека ќе мора да ги задоволите сите негови желби, и во кревет и надвор.

На овој тип на маж му е потребна мудра и тактична жена покрај себе. Работата е во тоа што треба да бидете подготвени за фактот дека тој ќе ги забележи сите ваши недостатоци, несовршености и слабости.

Стрелец

Стрелецот има голем интерес за сè во светот околу него и сака да учествува во се што се случува околу него – често на штета на домот и семејството.

Да се ​​живее со оваа личност не е толку тешко, па поради недостаток на стабилни чувства и нетрпеливост кон работи кои ја ограничуваат неговата слобода, избраната ќе мора постојано да ги проширува хоризонтите за да не и здодее.

Извор: Попара