Радио Милева
Во Италија

Разликата од 17 години се’ повеќе видлива: Амал како девојка, а Џорџ Клуни побелен како дедо (фото)

Разликата од 17 години се’ повеќе видлива: Амал како девојка, а Џорџ Клуни побелен како дедо (фото)

Некој на море, некој на езеро. Амал и Џорџ Клуни пристигнаа во Европа среде топлотен бран, но имаат освежително решение за временските (не)прилики.

Се вика Комо. Познатиот пар летува во својата куќа на брегот на најпопуларното езеро во Италија, во придружба на нивните деца Ела и Александар, мајката на Џорџ, Аделија, како и Барија и Тала Аламудин, мајка и сестра на убава адвокатка.

Дежурните папараци семејно ги „уловиле“ пред хотелот „Гранд Тремецо“ до кој стигнале со брод. Амал секако беше во преден план, на што секако помогна и изданието во кое ретко ја гледаме.

Но, лето е, тој може да се опушти и да заборави на елеганcija, а понекогаш и строга облека што ја избира за работа. Овој пат таа облече краток бел фустан со блескави детали и пердуви од ној, откривајќи ги нејзините долги нозе.

Она што е забележливо е дека Џорџ иако и претходно беше побелен, овој пат изгледа доста постаро покрај партнерката.

фото:Getty Images/Profimedia

Останати вести од Радио Милева