Радио Милева
непријатна ситуација

Разбиен автомобилот на победникот на „Ѕвездите на Гранд“ кој го доби од победата во музичкото шоу – пејачот остана без неговите лични работи

Разбиен автомобилот на победникот на „Ѕвездите на Гранд“ кој го доби од победата во музичкото шоу – пејачот остана без неговите лични работи

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ доживеал непријатна ситуација кога ми е разбиен автомобилот.

Крадците ги украле личните работи на пејачот.

Имено, на пејачот среде бел ден му бил разбиен автомобилот „Шкода“ кој ја доби по победата од музичкото шоу. Од автомобилот биле земени личните работи на пејачот.

„Точно е, ми го разбија автомобилот. За среќа, не е ништо сериозно, само да сме живи и здрави, другото не е важно“, вели Махир за „Гранд магазин“.

„Ми земаа само некои лични работи, ништо страшно и ништо што не може да се надополни“, вели тој и додава дека не знае на кого ќе му се потребни неговите лични работи.

Махир се пошегува и откри на кого се сомнева.

-Сигурно се обожавателките“, изјави тој.

За потсетување, Махир победи во последната сезона на музичкото шоу и беше под ментроство на Марија Шерифовиќ.

фото: З.К.Муња/инстаграм/махир мулалиќ

Останати вести од Радио Милева