Радио Милева
штркот на половина пат

Расте брзо како квасец: Антониа Гиговска гордо се пофали галејќи го трудничкиот стомак (фото)

Расте брзо како квасец: Антониа Гиговска гордо се пофали галејќи го трудничкиот стомак (фото)

Младата пејачка Антониа Гиговска неодамна ја изненади јавноста со информацијата дека е бремена и дека очекува бебе со својот колега од бендот со кој настапува, Роберт Спасенцовски.

Младата мајка засега се уште не е подготвена да ги открие деталите за бременоста, ама ако се суди од око или она што е видливо од нејзините најнови објави со нараснатиот стомак, таа е на средината од бременоста.

Ден по ден, месец по месец, Антониа најверојатно е во вториот триместар од бременоста, но како што објави не баш и годи секаква храна, особено наутро, а и недостигаат и спа – центрите кои не баш се препорачливи за трудници.

Од своите последни „стори“ на Инстаграм Гиговска се сврти во профил и снимајќи се во огледало покажа како го гали стомаечето кое убаво се оцрта од црните хеланки кои ги имаше идната мама на себе.

Бременоста е најубавиот период за една жена, а Антониа очигледно не е од оние трудници кои мируваат, бидејќи се уште закажува и одржува настапи.

А за тоа дали е разгалена трудница и колку и „вријат“ хормионите, најдобро си знаат оние со неа дома.

фото:Инстаграм принтскрин/Фејсбук

Останати вести од Радио Милева