Радио Милева
ниту детаљ за ана

Раста снима филм за својот живот: Раперот признава дека најтешка му била сцената на неговото апсење (фото)

Раста снима филм за својот живот: Раперот признава дека најтешка му била сцената на неговото апсење (фото)
фото: Принтксрин/пинк

Како бомба одекна веста дека раперот Стефан Ѓуриќ Раста решил да сними филм по мотиви од неговиот живот.

Раперот во разговор за медиумите откри како дошло до идејата за овој проект.

– Идејата за филмот ја добив заедно со моите соработници кога работев на нови проекти. После таа видео проекција, дојдовме до идеја да го направиме тоа. Самото снимање траеше малку подолго, бидејќи во тој момент имав повреда на ногата, а навикнат сум снимањето да трае помалку, затоа што кога работиме на спотови е сосема поинаку, рече Стефан и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STEFAN (@stefanrasta)

-Имам искуство пред камерите, но ова е нешто поинакво бидејќи во мојата работа сум се занимавал со големи луѓе. Бев малку нервозен, но мислам дека успеав. Ова е најпребирливата работа на која сум работел бидејќи не е моја индустрија и затоа што сосема неприродно станував рано наутро.

Ѓуриќ проговори за својата улога, но и призна дали имал трема за време на снимањето.

-Улогата ми е комплицирана затоа што се играм себеси… Многу моменти кои повторно ги доживеав заради снимањето на филмот ми беа непријатни. Сцената со апсење и ставање лисици, искрено беше морничава, имам траги на рацете од тоа. Не би зборувал за други делово, нека биде изненадување, изјави Раста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STEFAN (@stefanrasta)

На прашањето дали дел од филмот ќе биде посветен на неговата љубов со Ана Николиќ со која ја има ќерката Тара, раперот беше краток и јасен.

-Филмот конкретно се занимава со периодот додека бев во зарвор, па не, Ана нема да биде во филмот – јасно кажа раперот.

фото:Инстаграм принтскрин/Пинк

Останати вести од Радио Милева