Радио Милева

Раста се повлекува од јавност: „Не е се’ како што треба, благодарам на разбирањето“ (фото)

Раста се повлекува од јавност: „Не е се’ како што треба, благодарам на разбирањето“ (фото)
фото:раста/инстаграм/принтскрин

Раперот Стефан Ѓуриќ Раста последните недели не е активен на социјалните мрежи.

Раста, како и цела Србија, беше погоден од трагедиите што изминативе недели се случија кај нас.

По масакрот во училиштето „Владислав Рибникар“ и уште еден, само два дена подоцна во околината на Младеновац и Смедерево, музичарот реши да се повлече од јавноста.
Пред да почнат деновите на жалост во Србија, раперот најави дека извесно време нема да се рекламира.

Вчера излезе неговата нова песна со Теодора Џхверовиќ, но Раста остана на својата позиција и покрај тоа, смета дека се уште не е време да се однесува како се’ да е како што треба и дека ќе паузира некои време.

„Сè уште немам приказна на Инстаграм, бидејќи во мојата земја сè не е како што треба. Ви благодариме за разбирањето. Ве сакам“, порача раперот на својот Инстаграм профил и се заблагодари на својата публика за разбирањето.

фото:Инстаграм принтскрин/Раста

Останати вести од Радио Милева