Радио Милева
фатално познанство

Раста пред Ана Николиќ беше во среќна врска со оваа црномуреста убавица, која ја остави заради пејачката (ФОТО)

Раста пред Ана Николиќ беше во среќна врска со оваа црномуреста убавица, која ја остави заради пејачката (ФОТО)

Познатиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста не престанува да го привлекува вниманието на домашната јавност откако се појави на музичкото небо. Освен што веднаш ја освои публиката со своите хитови, приватниот живот на Стефан беше доста интересен за јавноста, особено кога започна романса со пејачката Ана Николиќ, со која ја добија ќерката Тара.

Сепак, не се знаеше многу за љубовниот живот на Раста пред неговата врска со Ана, па затоа малкумина знаат дека пред романсата со неговата колешка, тој беше во десетгодишна врска со Вида Савиќ, црномуреста убавица од Земун, која неколку пати се појави во неговиот видеа.

Вида денес има 35 години, а судејќи по фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, по врската со Раста, влезе во нова врска и има две деца со сегашниот избраник.
Како што претходно пишуваа медиумите, Раста и Вида ја прекинаа својата долгогодишна врска токму поради Ана.

„Тие беа хармоничен пар, навистина се сакаа. Додека Марко, братот на Ана, не го покани Раста на работа, кога ја запозна Ана. Набргу потоа, Стефан ја напушти Вида поради Ана“ – изјави своевремено извор за српските медиуми.

Од фотографиите кои ги споделува може да се заклучи дека и покрај двете родени деца, денес Вида изгледа фантастично.

Црномурестата убавица слободно и понатаму може да се појавува во било чии музички видеа, зашто е се’ уште доволно атрактивна и сексапилна иако е мајка на две малолетни деца.

Останати вести од Радио Милева