Радио Милева
има ред

Раста откри зошто Ана Николиќ нема да го организира роденденот на ќерката Тара (фото)

Раста откри зошто Ана Николиќ нема да го организира роденденот на ќерката Тара (фото)

Популарниот рапер Стефан Ѓуриќ Раста работи со полно работно време, но ќе одвои време и за ќерката Тара која ја има со поранешната сопруга пејачката Ана Николиќ.

Раста моментално претежно престојува на црногорското приморје бидејќи таму има закажани многу настапи, а сега призна и каде плива:

– Многу ми се допаѓа што сум во Црна Гора, таму сум со години. Го сакам морето. Барам да комбинирам работа и одмор во едно. Бев на плажа пред малку, не ги избегнувам јавните плажи, но одамна сум тука и знам некои локации каде што одат помалку луѓе – изјави раперот, а потоа ја спомна ќерката Тара и зошто не ја зеде.

– Секогаш поминувам некое посебно време со неа, така ќе биде и ова лето. Заедно ќе одиме на море кон крајот на летото, ова е многу динамично за неа. Ми недостига- рече Раста и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

– Се трудам да бидам искрен, доследен, немам никакви промени. Имам одредена почит кон неа и разговараме на пријателско ниво.

Тој проговори и за нејзиниот роденден и кажа зошто тој ќе го организира годинава.

– Годинава ми падна да го организирам, лани го организираше Ана. Имам можност да се појавам од летната турнеја таму – изјави музичарот.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева