Радио Милева
емоции

Раста откри како се согласува со Ана Николиќ: „Се трудам да ги одржувам овие односи нормални“ (фото) 

Раста откри како се согласува со Ана Николиќ: „Се трудам да ги одржувам овие односи нормални“ (фото) 

Филмот „3211“ во кој главен актер во вистинската приказна е Стефан Ѓуриќ Раста, наскоро ќе ја види светлината на денот.

Раперот сега откри дека најмногу се плаши од реакцијата на својата ќерка Тара.

„За прв пат се најдов во улога во која не сум секој ден. Едвај чекам да ги слушнам реакциите на луѓето и да ги почувствувам нивните емоции. Најмногу се плашам од реакциите на Тара, таа е мојот најголем авторитет, а кочница и гас во исто време. Сигурен сум дека ќе имаат многу прашања на кои треба да одговорам. Таа е свесна што се случува и што се прави таму. Нема сцени што не се за помладата публика. Нашата идеја беше да ја раскажеме целата приказна низ целата приказна, која луѓето имаа можност да ја прочитаат и гледаат преку медиумите, и да им објасниме на децата дека слободата е бесценета. Тоа е ознаката на филмот. Немаше солзи внатре (во ќелијата), затоа што научив да ги претворам тие солзи во песни. Научив да ги канализирам сите тие ситуации преку песна и музика. Тој филм е плод на сите мои емоции и чувства што ги имав внатре. Видов многу солзи во тие моменти“, изјави Ѓуриќ.

Раперот беше во брак со пејачката Ана Николиќ, а нивната врска беше повеќе од турбулентна.

„Јас и Ана сме во добри односи. Поради Тара сме во добри односи. Тоа е мајката на Тара и јас ја сакам безусловно. Се трудам некои од овие врски да ги одржувам нормални. Мислам дека тоа е најважно. Секоја животна лекција е ветар за иднината. Благодарен сум на Ана за се, особено на Тара. Кога станува збор за љубовта, не калкулирам претерано. Ме прашаа дали ја изгубив вербата во љубовта, тогаш ќе ја изгубев вербата во животот. Сакам да ми се случи природно, нема прототип на жената што ја бркам, енергијата се случува или не се случува и тоа е тоа“, изјави Раста во специјалната емисија Премиер викенд.

Фото: Принтскрин/Ата Имаџес

 

Останати вести од Радио Милева