Радио Милева

Распуштеница која живеела во трошна куќа: Која е Меган Маркл, идната принцеза која пола Англија не ја сака!

Распуштеница која живеела во трошна куќа: Која е Меган Маркл, идната принцеза која пола Англија не ја сака!

Пред да добие важна актерка улога, идната принцеза, Меган Маркл дипломирала на Универзитет и водела блог кој се третирал женски теми, но и такви за домашни миленици.

Откако медиумите дознаа дека е во врска со принцот Хари и откако јавноста го запозна нејзиниот лик и дело, светото почна повторно да верува во бајки.

Меган Маркл беше во брак од 2011 до 2013 година со филмскиот продуцент Тревор Енглесон, со кој претходно беше во врска седум години.

Со други зборови, сите со тоа сакаа да нагласат дека Меган не му прилега на кралското семејство. Од живот во мала трошна куќичка во Лос Анџелес, до кралската палата беше трнлив пат за неа, за разлика од Кејт Мидлтон која живееше во луксуз пред да се омажи со Вилијам.

Меган успесите мораше да ги гради сама, со лош економски статус. Но животот ги носи најголемите иозненадувања, па животот наскоро ќе и се претвори во вистинска бајка – ќе стане принцеза, иако Англичаните не ја сакаат и ја нарекуваат распуштеница.

Останати вести од Радио Милева