Радио Милева
Се врати дома

Расположение на ниво: Душко Тошиќ се врати во Србија (фото)

Расположение на ниво: Душко Тошиќ се врати во Србија (фото)

Одлуката на Душко Тошиќ да се врати во Белград по бројните деловни ангажмани во странство привлече големо внимание во јавноста, а до неодамна животната сопатничка Јелена Карлеуша е под будното око на седмата сила. Разводот на поп дивата и поранешниот фудбалер со месеци ги полни порталите, а сите сакаа да ѕирнат во приватноста на популарната двојка, па секоја нова фотографија се разгледува детално, а Душко очигледно решил да посвети време на себе и на семејството и покрај многубројните обврски во Турција, каде што почесто работи како фудбалски менаџер, а во Белград за да поминува време со своите наследнички.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

Дека и Душко ужива во својот нов животен стил сведочи и најновата објава која со брзина на светлината се шири на социјалните мрежи, а коментарите за изгледот на српскиот репрезентативец најчесто се во суперлативи, што посебно му се допаѓа на Душко.

Не сака да ја запостави својата голема љубов, а притоа го спои убавото и корисното, а на како што претпоставуваме деловен ручек се собраа во кафеана со пријателите од светот на фудбалот. Душко е очигледно расположен, што се гледа и на неговото насмеано лице, а судејќи по полната трпеза со добра храна и пијалоци, човек би рекол дека одлично се забавува.

Иако не се експонира претерано во јавноста, Душко споделува фотографии на социјалните мрежи, а имајќи предвид дека најчесто е во машко друштво, многумина се запрашаа дали популарната пејачка се уште е болна страна.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева