Радио Милева
„испечена“...

Расната хрватска убавица со поцрвенета задница: Нивес Целзиус ја отвори сезоната на сончање, па се заборави и си го изгоре га*ето (ФОТО)

Расната хрватска убавица со поцрвенета задница: Нивес Целзиус ја отвори сезоната на сончање, па се заборави и си го изгоре га*ето (ФОТО)

Нивес Цезлиус ја отвори летната сезона. Атрактивната хрватска пејачка и актерка, реши да ги искористи благодетите на топлото време, па се соблече во костим за капење за да ги искористи првите сончеви зраци.

Расната хрватска нимфа денот го мина крај базенот, впивајќи го секој целзиус на себе, за што подобро да се подготви пред да замине на море.

Разбирливо, кожата треба да потемни по целото, а оние места кои се најиспакнати се и и најизложени на сончевите зраци, кои колку во овој период на годината и да изгледаат пријатни, се покажа дека и не се баш така безопасни.

Имено, расната Нивес сакајќи да го исонча најдоброто од својот телесен раскош, се наслони на едно ѕидче, за га*енцето да и фати што повеќе тен на сонценцето.

Арно ама, Нивес се подазборавла, па на крајот на денот големата овална задница стана црвена. Или поточно сакајќи да го искористи денот за да го потемни тенот на жешкото сонце, Нивес си го изгоре разголеното га*енце!

Селфи позите пред огледалото сликани одзади доволно говорат за хаваријата што и се случи на бујната Хрватка. Сакајќи да го потемне, претера па го поцрвене…

Сепак, малку крема или специјална маст, а можеби и канче кисело млеко и црвенилото за ден-два ќе помине, а га*ето ќе потемне. Единствено што дотогаш  ќе мора да спие на стомак, а додека задницата не и потемне,  убавицата тешко дека ќе може  на неа да седне!

Фото: Инстаграм принтскрин/nivescelsius

Останати вести од Радио Милева