Радио Милева
кратко но, слатко

Раскинаа Александра Младеновиќ и Исак Шабановиќ: Ние сме два света, не се вклопувавме – слободна сум!

Раскинаа Александра Младеновиќ и Исак Шабановиќ: Ние сме два света, не се вклопувавме – слободна сум!

Пејачката Александра Младеновиќ дојде на промоцијата на албумот на нејзината колешка Надица Адемов.

Таа не дошла во придружба на нејзиното момче Исак Шабановиќ, па признала што се случило.

Имено, Александра ја прашале каде е нејзиното момче, а таа како од топ одговорила:

“Немам дечко.“

„Слободна сум, не се вклопивме. Ништо посебно. Ние сме два различни света, имаме различен поглед на животот, решивме дека е најдобро да се стави крај на тоа. Се е убаво, но најважен е домашниот однос. Нема проблем, така се договоривме така и ќе биде. Не сакам да зборувам за ситуациите, само сум слободна. Не патам, зошто да патам, не се пронајдовме еден со друг. Јас немаше да ја откријам врската но не открија, но убаво беше, му посакувам среќа. Тоа траеше скоро четири месеци. Ќе останеме пријатели и колеги, можеби и  ќе настапуваме, но едноставно не се согласуваме, најдобро е секој да си оди по својот пат“, истакна Младеновиќ.

Инаку, Младеновиќ се појавила цела во црно и на високи потпетици.

Да потсетиме, Александра и Исак беа во врска четири месеци,  а се запознале преку еден заеднички пријател. Тие двајца се појавуваа заедно на емисии и зборуваа за својата љубов, па дури и за интересни ситуации со оглед на тоа што таа пее народни песни, додека Исак е рокер.

Фото:Принтскрин/Немања Николиќ/Инстаграм/aleksandra_mladenovic

Останати вести од Радио Милева